İmkanlarımız

Akademi Kız Öğrenci Yurdu Aydın

1, 2 ve 4 KİŞİLİK FERAH ODALAR

Odalarımız, ferah banyo wc içerisinde kişinin kendisine özel ortapedik yatak, baza ve gardrop bulunuyor. Bunlara ek olarak odalarımızda her öğrenciye ait çalışma masası, ofis koltuğu ve kitaplıklar yer alıyor. Oda içerisinde televizyon, mini buzdolabı , su ısıtıcı ve mini mutfak yer alıyor.Öğrencilerimiz dilediği zaman kendisine sıcak ve soğuk içeceklerini oda içerisinde rahatlıkla hazırlayabilir.

TÜRK HAMAMI SAUNA

Öğrencilerimizin ücretsiz yararlanabileceği Türk hamamı ve saunası mevcuttur.Sauna ve hamamdan öğrencilerimiz hafta sonları ücretsiz olarak faydalanabilir.

CEP SİNEMASI

Projektör ve ses sisteminin bulunduğu yaklaşık 20 kişilik cep sinema salonumuzda dilerseniz bilgisayarınızdan dilerseniz internetten film izlemenin keyfine varabilirsiniz.

SPOR SALONU

Yurdumuzun spor salonunu bir fitness salonunda hangi ekipmanlara ihtiyaç duyuyorsanız hepsini bir araya getirmeye çalıştık.Salonumuzda bulunan cihazlarımızın tamamı profesyonel cihazlardır.

ÜNİVERSİTEYE YÜRÜME MESAFESİNDE

Adnan menderes üniversitesi merkez kampüsüne yürüme mesafesindeyiz ,Aydın Kız yurdumuz yürüyerek 8-10 dk gibi bir süre içerisinde kampüse ulaşabilirsiniz.Yürüme mesafeside olan en yakın kız öğrenci yurdudur.

4 ÇEŞİT AKŞAM YEMEĞİ

Akşam Yemeği deneyimli aşçılarımız tarafından hazırlanmaktadır.Bölgeden bölgeye değişen damak tadına göre en ideal lezzeti öğrencilerimizin beğensine sunulmaktadır.Akşam yemeği sunumu 1. öğrenim ve 2. öğrenim öğrencilerimizin okul giriş ve çıkış saatlarine göre planlanmaktadır.

GENİŞ VE YEŞİL BAHÇE

Daha önce ki yıllarda hizmet vermiş olduğumuz binamızda öğrencilerimizin en çok özlem duyduğu bahçeli bir yurt özlemini bu binamızda çözüme ulaştırdık.Öğrencilerimiz, etrafı çevrili tertemiz havaya sahip bahçemizde güzel havalarda, yudumlarken, yine bahçemizde bulunan oturma banklarında arkadaşları ile sohbet edebilirsiniz.

ÇAMAŞIR YIKAMA HİZMETİ

Çamaşırlar yıkama hizmetimizden ücretsiz yararlanabilirsiniz. Ayrıca istediğiniz zaman ütü odamızı kullanarak giysilerinizi ücretsiz ütüleyebilirsiniz.

ETÜD SALONU

Her ne kadar tüm odalarda çalışma masası bulunmasına rağmen öğrencilerimizin vize ve final haftalarında en uzun zamanlarını geçirdikleri alan etüt salonlarıdır.Her iki blokta 2 adet bilgisayar destekli etüd salonu bulunmaktadır.

ZENGİN KAHVALTI MENÜSÜ

Yemekhanemizde sizler için açık büfe sabah kahvaltısı sunuyoruz.Yurdumuzda konaklayan 2. öğrenim öğrenciler için daha esnek kahvaltı saatleri sunulmaktadır.Hafta içi kahvaltı saatimiz 11:00'e kadar olup hafta sonu 12:00'a kadar devam etmektedir.

MERKEZİ SİSTEM KALORİFERLİ ISINMA

Ilıman bir iklimin hakim olduğu ilimizde, kışların çok sert geçmediği şehrimizde, merkezi sistem kaloriferli ısınma ile problem yaşamayacaksınız.

7/24 GÜVENLİK KAMERASI. GÖZÜNÜZ ARKADA KALMASIN

Öğrencilerimizin huzuru ve konforu kadar güvenliğini de önem arzetmektedir. Yurdumuzun güvenliği, bahçe girişinde bulunan güvenlik ve bina içerisinde görevli gündüz ve gece sorumluları tarafından sağlanmakta olup bunun yanında bina içerisinde ve dışarısında yer alan kamera sistemleri ile 24 saat boyunca kayıt altındadır.Bina içi güvenlik kameraları, güvenlik ihlalleri dışında her ne sebeple olursa olsun öğrencilerimizin rahatı açısından izlenilmesine müsaade edilmemektedir.

REVİR VE SAĞLIK HİZMETLERİ

Aydın Kız Yurdumuzda konaklayan öğrencilerimizin olası sağlık sorunu yaşadıkları durumlarda faydalanabilecekleri ve ilk müdahalenin yapılabileceği sağlık odamız bulunmaktadır.Geceleri yaşanabilecek herhangi bir sağlık sorunları durumunda yurdumuzun aracı ile en yakın sağlık kuruluşuna götürülür gerekli tedavi sonrasında aracımız ile tekrar yurda getirilir.

KESİNTİSİZ SICAK SU

Yurdumuzda, 24 saat sıcak su imkanı ile her öğrencinin kullanımına uygun banyo ve WC bulunmaktadır.Sıcak su için 2 adet sıcak su tankımız bulunmaktadır.Yurdumuzda kullanılan sıcak su ısıtma sistemi kalorifer, güneş enerjisi ve elektrik enerjisini desteklemektedir.

TEMİZ ODALAR

Temizlik, önceliğimizdir. Kat, oda ve banyo wc temizlikleri yurdumuzun deneyimli kat temizlik personelleri tarafından düzenli olarak ücretsiz olarak yapılmaktadır.Oda temizlikleri haftada 2 kez yapılmakta olup dileyen öğrencilerimiz istediği taktirde tekrar temizlenebilir.

TV DİNLENME SALONU

Dinlenme salonunda diğer odalardaki arkadaşlarınızla sohbet edebilirsiniz.

ŞİFRELİ KABLOSUZ İNTERNET

Kablosuz internet ile derslerinizi internet üzerinden rahatlıkla çalışabilecek ödevlerinizi rahatlıkla yapabileceksiniz. Öğrenci yurtlarında öğrencilerin en çok karşılaşmış olduğu internet hız problemini profesyonel firewall modemler, accesspoint cihazlar ile problemlerinizi minumuma indiriyoruz.Kişi başına anlık hız 4 mbit olup adil kullanım kotası bulunmamaktadır.Ayrıca yurdumuz 100 mbit metro internet alt yapısı olan tek öğrenci yurdudur.