Kampüs Haber

Kampüs Erkek Öğrenci Yurdu Aydın


Üniversiteler açılacak mı?

Sorusu uzaktan eğitim gören milyonlarca öğrenci tarafından merak konusu oldu.


Üniversiteler ne zaman açılacak milyonlarca öğrenciler bu sorunun cevabını bekliyor ?Üniversiteler yüzyüze eğitime ne zaman başlayacak sorusu en sık araştırılanlar arasında yerini alıyor. Mart 2020'den beri uzaktan eğitim alan milyonlarca üniversite öğrencisi üniversitelerin yolunu gözlüyor. Ülkemizde hızla yürütülen aşı çalışmaları ile birlikte üniversitelerin açılış tarihi de şekillenmeye başladı.

Yükseköğretim Kurulu (YÖK), Sağlık Bakanlığına gönderdiği yazı ile üniversitelerde yüz yüze eğitimin başlatılabilmesi için yükseköğretim kurumlarındaki akademik ve idari kadrolardaki personel ile örgün öğretimde okuyan öğrencilerin bu yılın eylül ayına kadar aşılanmalarının tamamlanmasını istedi.
Sağlık Bakanı Fahrettin Koca da, “13 Eylül'den önce üniversite öğrencilerimiz de aşılarını olacak” açıklamasında bulundu.
Buna göre üniversitelerin 13 Eylül Pazartesi günü itibariyle açılacağı öngörülüyor.

Yetkililerden herhangi bir aksi açıklama yapılmadığı sürece üniversitelerin bu bu eğitim döneminde yüzyüze eğitim yapılması planlanıyor.Aydın kız öğrenci yurtlarında geçen sene kazanan öğrenciler yeni eğitim dönemi yurt kayıtlarını yaptırmaya başladı