Kampüs Haber

Kampüs Erkek Öğrenci Yurdu Aydın


En iyi yüz temizleme tonikleri

Cansız ve sorunlu cilde sahip olan kişilerin, cilt bakımı ve güzellik için dikkat etmesi gereken pek çok özellik vardır. Bunlar arasında en çok cilt temizliğine dikkat edilmelidir.


En İyi Yüz Temizleme Tonikleri

Cilt temizliği için kullanılan temizleme ürünleri çoğu zaman cilt gözeneklerini tıkayarak, cildin nefes almasını engellemektedir. Bunun için mutlaka cildin temizliğine başlamadan önce göz pamuğu ile tonik uygulaması yapılmalıdır. Yapılan toniklerin içeriği oldukça önemlidir. İçerisinde alkol bulunan temizleme ürünleri, cildi tahriş ederek kızarıklık oluşmasına neden olur. Bu problemleri önlemek için doğal içerikli tonikler hazırlayarak düzenli bir şekilde uygulayabilirsiniz.
 
Havuç İle Hazırlanan Doğal Cilt Toniği

Güneş ışınlarından korunmak için bu toniği hazırlayarak rahatlıkla uygulayabilirsiniz. Özellikle yaz aylarında bronzlaşmak isteyen kişiler, bu toniği kullandıktan sonra sağlıklı bir ten elde edecekler. Bu toniği hazırlamak için 1 adet havucun suyunu çıkartın. Ardından göz pamuğu ile tüm yüzünüze uygulayın. Yarım saat beklettikten sonra ılık su ile durulayın.
 
Limon ve Salatalık Toniği

1 adet salatalığın suyunu çıkarttıktan sonra içerisine yarım limon sıkın. İyice karıştırdıktan sonra cildinize uygulayın. Salatalık, su oranı yüksek bir besindir. Bu sebeple cildin ihtiyaç duyduğu nemi sağlayacaktır. Aynı zamanda limonun içerisinde bulunan asit ise siyah noktaların ortadan kalkmasını sağlayacak, sivilce oluşumunu engelleyecektir. Bunun yanı sıra güneş ışınlarından kaynaklanan cilt lekelerini de zaman içerisinde yok edecektir. Pürüzsüz bir cilt için düzenli kullanım önerilmektedir.
 
Gülsuyu Toniği İle Cildinizi Sıkılaştırın

Gülsuyu kolay bulunabilen bir üründür. Doğal içerikli olması cildi sıkılaştırarak aynı zamanda canlılık da vermektedir. Gözenekleri derinlemesine temizleyerek cildin daha temiz ve parlak gözükmesini sağlar. Gülsuyundan birkaç damla göz pamuğuna damlatarak tüm yüzünüze uygulayın. Herhangi bir durulama ya da yıkama yapmanıza gerek yoktur.