Akademi Haber

Akademi Kız Öğrenci Yurdu Aydın


Adnan Menderes Üniversitesi

ÖSYM’nin verilerine göre ülke genelinde en çok tercih edilen 8. Üniversite olmanın haklı gururunu yaşayan Üniversitemiz,


ADÜ Tarihinde Yine Bir Rekor

ÖSYM’nin verilerine göre ülke genelinde en çok tercih edilen 8. Üniversite olmanın haklı gururunu yaşayan Üniversitemiz, 2016-2017 Eğitim Öğretim Yılında da yeni açılan 18 bölüme kayıt yaptıracak 1.488 öğrenciyi heyecanla bekliyor. 48 bin öğrencisi bulunan Üniversitemiz, bu yıl tarihinin en yüksek öğrenci kabulüyle yine bir rekora imza atacak. Bu yıl ADÜ ailesine 13 bin 813 öğrenci daha katılarak ADÜ'lü olacak.

Yeni Açılan 18 Bölüme 1.488 Öğrenci Kabul Edilecek

Yeni açılan Eğitim Fakültesinin İlköğretim Matematik Öğretmenliği, İngilizce Öğretmenliği, Türkçe Öğretmenliği Bölümleri, Fen Edebiyat Fakültesinin Alman Dili ve Edebiyatı Bölümü, Aydın İktisat Fakültesinin Ekonometri ve Maliye Bölümleri, Hemşirelik Fakültesinin Hemşirelik Bölümü, Sağlık Bilimleri Fakültesinin Beslenme ve Diyetetik, Çocuk Gelişimi ve Ebelik Lisans programlarının yanında Aydım Meslek Yüksekokulu'nun (AYMES) Moda Tasarım, Çine MYO’nun Gıda Kalite Kontrolü ve Analizi, Gıda Teknolojisi ve Lojistik Bölümleri, Davutlar MYO’nun Aşçılık ve İkram Hizmetleri Bölümleri, Buharkent MYO’nun Alternatif Enerji Kaynakları ve Büro Yönetimi ve Yönetici Asistanlığı Önlisans Programları öğrenci kabul edecek.